AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Yabani Otlar
Bir Kulüp Mü Kuruluyormuş | Bir Tıkla Bakalım!
- Duyuru Panosu -
Işık Tapınağı
Model Değiştirme
Model Başvuruları
Debbie'nin Grafik Galerisi *yeni
' Cuteness s i g n a t u r e s.
La Révolte
Özel Model Başvuruları
Salı Mart 15, 2016 10:01 pm
Ptsi Şub. 22, 2016 12:43 am
C.tesi Ekim 02, 2010 11:08 am
Perş. Eyl. 30, 2010 11:07 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 10:04 pm
Perş. Eyl. 30, 2010 6:40 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:37 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 8:25 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 6:13 pm
Çarş. Eyl. 29, 2010 4:35 pm
Astrid Arceron
Darence Elias
Cecil Arwen Dorofee
Foren Alator
Nadia Beauvoir
Harley McMannon
Rosalindie Meinhard
Rosalindie Meinhard
Aurora Clothilde
Savannah Claire Madden


Paylaş | 
 

 Spiritus Sanctus

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Whitney Blomleigh

Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.Şu an Muggle'sınız. Lütfen bir rütbe edinin.
avatarMücadele Tarafı : Renkler.
Patronus : Kelebek.

MesajKonu: Spiritus Sanctus   Perş. Haz. 10, 2010 12:25 pm   İpek dokuyan zehirli bir örümcektir sanatçı. Bütün ömrü kendine değerli besinler yaratacak olan; hayatı, insanları, tılsımları, ruhları yakalayacak ağlar örmekle geçer. Muhteşem mimarisine rağmen dayanıksızlığı nedeniyle kirlenip, değersizleşen bir ağdan sanatı farklı kılan, ağının dayanıklı, renkli, değerli ipekten örülmesidir.

   Transilvanya'da orta çağ döneminin muazzam ihtişamına yerleşen bu kuruluş ait olduğu çağın tüm olumsuz özelliklerine karşın sanat ve eserlerinin üzerine gölge düşürmeden, içten ve inançlı kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu evrensel kümedir. Yaşama biçimi değil, yaşamaya çalışma dürtüsüdür. Kimi zaman renkler, kimi zaman yazılar ve kimi zaman senfoniler sağlar bunu. Spiritus Sanctus, latince tamlama olan bu söz Kutsal Ruhlar anlamını taşımaktadır. Spiritus Sanctus'a bağlı sanat kuruluşları mevcuttur.


   Spiritus Sanctus Kuruluşunun Görüşleri;

  • ' Video meliora proboque deteriora sequor '
   (İyi yolu görüyor ve takdir ediyorum, ancak kötü yolu seçiyorum.)

  • ' Vulnerant omnes, ultima necat. '
   (Her geçen dakika yaralar, sonuncusu öldürür.) O dönemde insanların sanata karşı oluşlarını ve bunun için verilen mücadelenin güneşe karşı olduğunu belirtiyor. ( güneş saatleri üzerine yazılan yazıdır.)

  • Çizginin öbür yanı intihardır. Öyleyse yaşamak intiharın kenarında kıyısında belki de tam eşiğinde zıplayıp durup zaman zaman ayaklarını boşluğa sarkıtmak pahasına çizmek,yazmak hiç düşmeyecekmiş gibi koşmaktır.

  • Sanatçı, 'yaratma' yazgısı ile doğar ve yarattığı her şeyi, yaratmaya mecbur olduğu için yaratır. Yani, yaşamını devam ettirmek için bir şeyler üretmek zorundadır. Spiritus Sanctus, isminden de anlaşılacağı gibi, doğuştan gelen bir yetenekten ötürü yaratma yazgısına bağlı insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir oluşum.

  • Adequatio intellectus et rei. Aklın ve gerçeğin uyumu hayatın metaforunu azaltırken kim uğraşlarına anlam yüklemek ve onu evrenin paralelleğine yansıtmak istemez ki? Ölümlülerin yegane ittifakına ortak olabilmektir Spiritus.

  • Emsalsiz bir düşünce eğilimiyle harmanlanmış, bir şeyler yapmayı ve onu kusursuz kılmayı amaçlayan insanları bir araya toplayan bir formasyon. Verus via.

  • Hiçbir şeye inanmayan insanlar acı dolu bir ölüme mahkumdurlar. Peki acı dolu hayatları yaşamış olan biz, ölüme inanmamalı mıyız? Ölüm, elindeki tırpanıyla peşimizde olduğu müddetçe hiçbir zaman, arkamıza dönüp bakmadan devam etmeliyiz yaşamımıza. Kaçabileceğimiz kadar kaçacağız ve bizi eline geçirdiğinde ölüm, ardımızda bir şeyler bırakmış olmalıyız bu yoldan sapmış insanlar için. Onları inandığımız şeylere inandırmak, ya da sadece onların belli bir süreliğine muhteşem hazzı, sonsuz zevki tatmalarını sağlamak için yaşamalıyız.

  • Gerçeklik bir Tanrı tarafından yaratılmış olabilir ancak bu ham aura, ancak gerçek bir sanatçının elinde olgunlaşabilir.

  • Sanatçı kendine ve kainattaki her şeye önem verendir. Bunun peşine düşer; bir şey yaratır, bir şey bırakır. Kendinin emsalsiz bir itinayla emek harcadığı, sona ermeyen bir çabayla dünyaya kendinden bir şey bırakır.

  • Sanat bizim için vardır. Ölüm, içinde kaybolacağımız sınırın ta kendisidir ve hayat bize duvarlarını örmüş, kapılarını kapatmıştır. Aklın ötesindeki delilik kontrolü elimizden almaya hazırdır, ve belirtilen sınırın ötesine geçecek yoktur. Kısacası, sanat bizi ölüme en güzel şekilde yaklaştırır, en baki yoldur.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 

Spiritus Sanctus

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Spiritus Sanctus-